• Գաղափարի հեղինակի համար
• ավելի շատ տեղեկություններ
Ինչպե՞ս է աշխատում հարթակը:
Գրանցվեք «Օրբելիանի Մետիի» հարթակում։ Վերբեռնեք ձեր գաղափարը, նշեք նախագծի նպատակը, պահանջվող գումարը և ուղարկեք մեզ։ Դուք կարող եք աջակիցներին «նվեր» առաջարկել հանգանակության դիմաց: «Նվերի» սահմանումը կախված է ձեզանից: Յուրաքանչյուր նախաձեռնություն կանցնի ընտրության փուլ, կստուգվի ծրագրի ֆինանսական մասը և կայունությունը։ Դրանից հետո հանձնաժողովի կողմից ընտրված գաղափարները կհրապարակվեն հարթակում, և մարդկանց հնարավորություն կտրվի ծանոթանալ ձեր նախագծին և ցանկության դեպքում հանգանակություն կատարել՝ գաղափարն իրականացնելու համար։ «Օրբելիանի Մետին» լայն հանրությանը կներկայացնի ձեր գաղափարը, սակայն նախագծի գաղափարի աջակիցներին դուք պետք է ներգրավեք: Եթե ​​նախագիծը հաջողվի, և նպատակային գումարը հավաքվի, ապա հանգանակությունը կփոխանցվի ծրագրի համար պատասխանատու անձի հաշվեհամարին:
՞վ կարող է ստեղծել նախագիծ/մասնակցել նախագծին:
Կարող են մասնակցել և՛ անհատներ, և՛ նախաձեռնող խմբեր։
Կարո՞ղ եմ անանուն ներդրում կատարել:
Այո, դուք կարող եք լիովին անանուն աջակցել ձեր նախընտրելի նախագծին:
Ո՞ր վճարման եղանակը պետք է օգտագործեմ:
Դուք կարող եք գումար մուտքագրել առցանց բանկի միջոցով՝ օգտագործելով ձեր քարտը: Գումար փոխանցել կարող եք ցանկացած բանկային քարտի միջոցով: Արտասահմանից գումար փոխանցելու համար կարող եք օգտագործել PayPal-ը:
Ի՞նչ է քրաուդֆանդինգը:
Քրաուդֆանդինգը (հանրային ֆինանսավորում) տարբեր նախաձեռնությունների համար միջոցներ հայթայթելու նորարարական մեթոդ է, ներառյալ ձեռնարկությունների, գիտական ​​հետազոտությունների, նախագծերի և ամենակարևորը՝ սոցիալական գաղափարների համար: Դրա հիմնական էությունն այն է, որ դուք հնարավորություն ունեք առցանց տարածքում ներկայացնել ձեր գաղափարը մեծ թվով պոտենցիալ ֆինանսավորողների: Որքան շատ եք հետաքրքրություն առաջացնում ֆինանսավորողների մոտ, այնքան ավելի հավանական է դառնում, որ կհավաքվի այն գումարը, որն անհրաժեշտ է գաղափարն իրագործելու համար: Որոշակի ժամանակահատվածում շահագրգիռ ֆինանսավորողները գումար են փոխանցում գաղափարի հեղինակին (կամ հեղինակների խմբին, ընկերությանը): Գումարի չափը ֆինանսավորողներն իրենք են որոշում ըստ իրենց ցանկության։ Քրաուդֆանդինգ հարթակների մեծ մասը կառուցված է բարեգործական կամ շահույթ չհետապնդող սկզբունքներով՝ շեշտը դնելով հանրային օգուտ բերող նախագծերին աջակցելու վրա: Քրաուդֆանդինգի առավելությունն այն է, որ հնարավոր է ֆինանսավորում ստանալ առանց բանկերի, տարբեր հիմնադրամների և բորսաների մասնակցության։ Սա հանդիսանում է խիստ ժողովրդավարական մեթոդ, որը թույլ է տալիս անհատներին և կազմակերպություններին ինքնուրույն նախաձեռնել նախագծեր: Բացի այդ, քրաուդֆանդինգը թույլ է տալիս նախագծերի հեղինակներին հեշտությամբ տարածել իրենց նախաձեռնությունները և մատչելի կերպով հասնել լայն լսարանի: Մենք օգնում ենք մարդկանց ֆինանսական ռեսուրսներ հայթայթել՝ իրենց գաղափարներն իրականություն դարձնելու համար: Միևնույն ժամանակ խթանել սոցիալական պատասխանատվության աճը և բարձրացնել իրազեկվածությունը քրաուդֆանդինգի դերի մասին: Միասին աշխատելով՝ մենք ձգտում ենք ստեղծել էկոհամակարգ, որտեղ զարգանում են սոցիալական, նորարարական գաղափարները, և մարդիկ հնարավորություն ունեն դեպի լավը փոխելու թե՛ իրենց համայնքը, թե՛ ամբողջ հասարակությունը:
Ո՞րն է մեր նպատակը։
Մեր նպատակն է խթանել դրական փոփոխությունները Վրաստանում՝ հզորացնելով անհատներին, կանանց, երիտասարդներին, քաղաքացիական ակտիվիստներին, սոցիալական ձեռներեցներին և համայնքային առաջնորդներին, որոնք ցանկանում են փոփոխություն մտցնել իրենց համայնքում, թաղամասում, քաղաքում և երկրում: Մենք գիտակցում ենք, որ շատ սոցիալական նախաձեռնություններ, նորարարական գաղափարներ, գյուտեր և սոցիալական ձեռնարկություններ հաճախ են բախվում ֆինանսական խնդիրների: Սակայն, մենք խորապես հավատում ենք, որ մեր երկրում կան շատ մարդիկ, որոնք պատրաստ են հանրության բարելավմանն ուղղված հիմնավոր և օգտակար գաղափարներ առաջ տանել, որոնց իրար կապելու նպատակ ունի «Օրբելիանի Մետի» հարթակը։ Մեր առաքելությունն է օգնել մարդկանց գտնել ֆինանսական ռեսուրսներ՝ իրենց գաղափարներն իրականություն դարձնելու համար: Միևնույն ժամանակ խթանել սոցիալական պատասխանատվության աճը և բարձրացնել իրազեկվածությունը քրաուդֆանդինգի դերի մասին: Միասին աշխատելով՝ մենք ձգտում ենք ստեղծել էկոհամակարգ, որտեղ զարգանում են սոցիալական, նորարար գաղափարները, և մարդիկ հնարավորություն ունեն դեպի լավը փոխելու թե՛ իրենց համայնքը, թե՛ ամբողջ հասարակությունը: